• 2017 m. gruodžio 7 d. Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius organizuoja kasmetinę, šiais metais jau dešimtą, jaunųjų mokslininkų konferenciją „Bioateitis: gamtos ir gyvybės mokslų perspektyvos“. Konferencijos tikslas – apžvelgti geriausiųjų jaunųjų mokslininkų darbus bio- (nano-) technologijos, biochemijos, biomedicinos ir geomokslų sandūroje. Konferencijos darbą numatoma organizuoti keturiose sekcijose: 1) Biologija, 2) Medicina, 3) Biotechnologija, biochemija ir 4) Geomokslai. Kviečiami dalyvauti jaunieji mokslininkai (mokslų daktarai, magistrantai, rezidentai, doktorantai, ir podoktorantūros stažuotojai).

 

 • 2017 m. lapkričio 9 d. (ketvirtadienį) 15 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius rengia atvirą Skyriaus posėdį ir kviečia visus, besidominčius istorija ir iškiliausiomis asmenybėmis, į leidinio apie pasaulinio masto XIX amžiaus pradžios Lietuvoje dirbusį biologą, zoologą ir anatomą prof. LIUDVIGĄ HEINRICHĄ BOJANŲ sutiktuves, pabendrauti su knygos autoriais iš Paryžiaus ir Strasbūro Filipu Edeliu (Philippe Edel) ir Piotru Daškievičiumi (Piotr Daszkiewicz).

 

 • 2017 m. spalio 17 d. (antradienį) Vilniuje vyks Lietuvos neurologų asociacijos ir Lietuvos Žmogaus genetikos draugijos organizuojama konferencija „Neurologijos ir genetikos naujovės”. Konferencijoje pranešimus skaitys neurologai, genetikai, pasaulinio garso ekspertas ir žurnalo “Parkinsonism & Related Disorders” vyr.redaktorius prof. Zbigniew Wszolek (Mayo Clinic College of Medicine, JAV), bus pristatomos neurologijos ir neurogenetikos mokslo bei praktikos naujienos, naujos diagnostikos ir gydymo galimybės. Vieta: viešbučio „Crowne Plazza Vilnius“ konferencijų centras, M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius. Registracija vyks nuo 9.00 val. Visą konferencijos programą galite rasti čia: (Programa). KONFERENCIJA MOKAMA. Dalyvio mokestis - 10 Eur. Mokamas konferencijos dieną atvykus į renginį. Išankstinė registracija vykdoma tik internetu, paspaudus laukelį – „Registruotis”.
 • * Dalyviams bus išduodami 8 val. tobulinimosi pažymėjimai.
 • * Pažymėjimai bus išduodami tik konferencijos dieną. Pasibaigus konferencijai, t.y. kitą dieną, visi pažymėjimai yra anuliuojami.
 • * Atsiimant pažymėjimus, privaloma pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 • * Telefonas pasiteiravimui 8 5 250 34 64

 

Konferencijos programa suderinta su Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir yra skirta visų kvalifikacijų gydytojams.

 

 •  2017 m. rugsėjo 15 d. Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje vyko mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2017“ renginys.

Akad. prof. habil.dr. Vaidutis Kučinskas pasveikino moksleivius atvykusius į  Žmogaus ir medicininės genetikos katedrą bei supažindino su genetiko profesija.

 Dr. Laima Ambrozaitytė pasveikino moksleivius ir pakvietė į ekskursiją po Žmogaus ir medicininės genetikos katedros laboratorijas.

 Moksleivių ekskursija po ŽMGK laboratorijas.

Medicinos genetikė dokt. Beata Aleksiūnienė supažindino su genetinės diagnostikos metodais.

Gauta padėka už bendradarbiavimą.

 

 • 2017 m. balandžio 21 d.  VšĮ VUL Santariškių klinikų 1 auditorijoje vyko "DNR diena Lietuvoje" renginys, kurį organizavo Lietuvos žmogaus genetikos draugija kartu su VU Medicinos fakultetu, VU MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, LR švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos neformaliojo mokinių švietimo centru bei "„Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir "Biotechpharma" kompanijomis. Šio renginio metu buvo paskelbti X-ojo kasmetinio nacionalinio mokinių rašinių konkurso nugalėtojai. 

 

 DNR dienos akimirkos:

VU Bendruomenės reikalų prorektorės dr. Birutės Švedaitės -Sakalauskės sveikinimo žodis

 

VU MF ŽMGK Žmogaus genomo tyrimų centro mokslinio vadovo akad. prof. habil. dr. Vaidučio Kučinsko sveikinimo žodis

 

VU Biotechnologijos instituto Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimo skyriaus vedėjo akad. prof. (HP) dr. Virginijaus Šikšnio paskaita  „CRISPR-Cas9 technologija gali pakeisti pasaulį"

 

Renginio dalyviai

 

Renginiui pasibaigus mokiniai ir jų mokytojai dalyvavo  ekskursijose  UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, UAB „Biotechpharma“  ir VU MF ŽMGK Žmogaus genomo tyrimų centro laboratorijose.

 VU MF ŽMGK Žmogaus genomo tyrimų centro laboratorijos

 

 • 2017 m. rugpjūčio 25-26 d. „Dismorfologijos vasara 2017“

Šių metų rupjūčio 25-26 dienomis Birštone įvyko trečioji tarptautinė mokslinė - praktinė konferencija „Dismorfologijos vasara 2017“. Jos metu sulaukta patyrusių ekspertų dismorfologijos srityje iš Belgijos – prof. Koenraad Devriendt , prof. Alain Verloes bei prof. Dominique P. Germain iš Prancūzijos, prof. Kenjiro Kosaki iš Japonijos bei dr. Nicole Fleischer iš Izraelio. Išklausyti užsienio ekspertų dismorfologijos srityje pranešimų, aptarti išskirtinių klinikinių atvejų, pasidalinti žiniomis, įžvalgomis bei idėjomis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos susirinko gydytojai genetikai, medicinos genetikai, gydytojai neonatologai bei gydytojai rezidentai.

 

Pirmoji sesija buvo skirta nediagnozuotoms ligoms ir intelektinei negaliai. Po prof. Algirdo Utkaus įžanginio žodžio, prof. Kenjiro Kosaki (Japonija) pristatė pranešimą „INITIATIVE ON RARE AND UNDIAGNOSED DISEASE: collaboration beyond borders“. Remiantis profesoriaus K. Kosaki sindromo pavyzdžiu, atskleistas sudėtingas naujų, anksčiau neaprašytų būklių diagnostikos procesas. Profesorius Alain Verloes (Prancūzija) skaitė pranešimą tema „INTELECTUAL DISABILITY: genetics and physiopathology“: apibrėžtas dabartinis požiūris į intelektinės negalios išsivystymo mechanizmus.

 

Antrosios sesijos apie intelektinę negalią metu profesorius Alain Verloes tęsė pradėtą diskusiją pranešimu „INTELECTUAL DISABILITY: diagnostic guidelines“ ir pristatė naujausias intelektinės negalios klasifikacijos bei diagnostikos gaires. Trečiojoje sesijoje koncentruotasi į veido srities anomalijas. Profesorius Koenraad Devriendt (Belgija) trumpai pristatė lūpos bei gomurio struktūrų formavimosi ypatumus ir susiejo jų ydas su dažniausiai pasitaikančiais sindromais pranešime „FACIAL CLEFTS AND SYNDROMOLOGY“. Paskutinėje ketvirtojoje pirmosios dienos sesijoje dr. Nicole Fleischer (Izraelis) pristatė pranešimą „AUTOMATED FACIAL ANALYSIS IN THE CLINIC WITH FACE2GENE“ apie dirbtinio intelekto ir giliojo mokymosi pritaikymo galimybes genetinių sindromų diagnostikoje.

 

Antrosios dienos penktąją sesiją pradėjo profesorius Koen Devriendt su pranešimu skirtu įgimtoms širdies ydoms ir jų svarbai nustatant specifinius sindromus – „GENETICS OF CONGENITAL HEART DEFECTS“. Šeštojoje sesijoje profesorius Dominique P. Germain savo pranešime „GENETICS OF INHERITED DISORDERS OF CONNECTIVE TISSUE“ analizavo dažniausias paveldimas jungiamojo audinio ligas, atkreipė dalyvių dėmesį į diferencinę šių ligų diagnostiką. Konferenciją užbaigė pranešimas „NONINVASIVE PRENATAL TESTING (NIPT) OF CHROMOSAMAL ANOMALIES: the Leuven experience“, kurio metu profesorius Koen Devriendt dalinosi neinvazyvaus prenatalinio testavimo rezultatais rutininio taikymo Belgijoje patirtimi bei išskyrė tokios praktikos teigiamus bei neigiamus aspektus.

 

Konferencijoje dalyvavo gydytojų – genetikų dr. Aušros Matulevičienės, Birutės Burnytės, dr. Eglės Preikšaitienės pacientai su neaiškiomis diagnozėmis, jie buvo aptarti kartu atvykusiais gydytojais - ekspertais, pasiūlytos galimos diagnozės bei tolimesnė šių pacientų ištyrimo strategija. Taip pat, buvo pristatyti bei aptarti neaiškūs atvejai gydytojų iš Latvijos bei Estijos.

 

Konferencijos dalyviai buvo dėkingi atvykusiems pranešėjams, kurie pasidalijo savo turima ilgamete patirtimi, ir džiaugėsi įgiję naujos patirties dismorfologijos srityje. Tikima, kad jau trečius metus sėkmingai vykusi mokslinė-praktinė konferencija dismorfologijos tema pritrauks vis gausesnę besidominčių specialistų auditoriją.

 

Konferencijos aprašymą parengė VU MF V k. studentė Kamilė Šiaurytė ir dr. Aušra Matulevičienė

Dismorfologijos vasara 2017

Konferencijos "Dismorfologijos vasara 2017" akimirka.

 

 

 •  2017 m. balandžio 11 d. akad. prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas dalyvavo LRT televizijos laidoje „Lietuvos kolumbai“. Ši laida yra skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, o joje siekiama atskleisti Lietuvos ir kitų valstybių ryšius. Profesorius supažindino su lietuvių ir latvių genetiniais ryšiais. Laidą galite pamatyti čia (paspausti). Profesoriaus kalba yra nuo 3min 46s.

 

 •  2017 m. rugsėjo 25-29 d. Atėnuose (Graikija) vyks kursai skirti medicinos genetikams  "Žmogaus genetinės diagnostikos pagrindai" (Basics in human genetic diagnostics ). 

 Daugiau informacijos apie "Basics in human genetic diagnostics" kursus paspaudus šią nuorodą

 •  2017 m. balandžio 07 d.  VULSK I-ojoje auditorijoje, Santariškių 2 vyks tarptautinė Hantingtono ligos konferencija. 

 

 • Adak. prof. habil. dr. Vaidučio Kučinsko ir jo kolegos prof. Fowzan S. Alkuraya pavardėmis turėtų būti pavadintas judviejų atrastas ir aprašytas retas intelektinės negalios sindromas (Alkuraya-Kucinskas syndromas).
  Šį intelektinės negalios sindromą profesorius ir jo kolegos pristatė Amerikos žmogaus genetikos draugijos konferencijoje Vankuveryje (Kanada) 2016 metais. Konferencijos metu ir buvo pasiūlyta pavadinti atrastą retą ligą profesoriaus Kučinsko ir jo kolegos pavardėmis. Daugiau apie tai galite paskaityti čia:  Lietuvos Rytas - Pasauliui gali tekti mokytis tarti lietuvio profesoriaus pavardę.

 

Su renginio programa galite susipažinti čia: programa

 

Numatomos DNR dienos ekskursijos:

 • VU MF Žmogaus genomo tyrimų centro laboratorijos, Santariškių g. 2,
 • Vilnius UAB Thermo Fisher Scientific Baltics, V. A. Graičiūno g. 8,Vilnius
 • UAB Biotechpharma Mokslininkų g. 4, Vilnius

Registracija į ekskursijas bus pradėta kovo mėn. pabaigoje.